NOSAUKUMS

LEEVON /līvon/

Mēs, skolas dibinātāji, ļoti cienām mūsu zemi – Latviju, un skolas nosaukumā vēlējāmies pārnest daļu enerģijas no tās. Latvijas spēks un enerģija ir tās vēsture un cilvēki, kuri šeit vienmēr ir dzīvojuši. Šīs valsts epicentra un galvaspilsētas Rīgas vēsture sniedzas vēl pirms Latvijas sākšanās. Rīgas uzplaukums un attīstība notika laikā, kad tā bija Livonijas (13. – 16. gs., šajā laikā sāka veidoties latviešu tauta) galvaspilsēta, kas nozīmē, ka Latvijas vēsturē stipri iekodēts ir nosaukums „Livonija”. Tādēļ tika lemts futbola skolas nosaukumu asociēt ar šo konfederāciju, jo arī skolas dzimtā pilsēta ir Rīga. Tātad, LEEVON – Livonija. Bet ar to stāsts par nosaukumu vēl nebeidzas. Tajā ir vēl daudz, daudz vairāk enerģijas.

Divi „e” burti nosaukumā „LEEVON” nav nonākuši nejauši. Pirmkārt, šādi nosaukums ir angļu valodai, vispārpieņemtajai starptautiskajai valodai, draudzīgāks. Angļu valodā divi „e” burti blakus veido skaņu “ī”. Otrkārt, saliekot divus lielos „E” burtus ar mugurām kopā, tie veido spēcīgo latvju zīmi – „Ūsiņu”, kura arī tiek izmantota kā FS LEEVON spēka un enerģijas simbols.

Atjautīgākie angļu valodas pratēji noteikti jau paši ievēroja vēl vienu LEEVON šķautni. Izrunājot nosaukumu var saklausīt divus angļu vārdus – „live on!”. Tulkojumā tas nozīmē – „dzīvot uz priekšu!”.

LOGOTIPS

Izstrādājot FS LEEVON logotipu vēlējāmies pieturēties pie nerakstītas Eiropas futbola klubu ētikas veidojot apaļu logotipu, kurš ļoti vienkārši simbolizē futbola bumbu. Logotipa vidū ierakstīts futbola skolas nosaukums, kas šķērso divu futbola vārtu siluetus, rezultātā atveidojot mūsu simbolu – „Ūsiņa” zīmi. Logotipa un arī FS LEEVON pamata krāsa ir tumši sarkanā, kas izteikti simbolizē enerģiju.

SIMBOLS – ŪSIŅA ZĪME

„Ūsiņš” ir dievība latviešu mitoloģijā, gaismas un pavasara dievs, auglības simbols, zirgu un bišu aizgādnis.
Citāts par „Ūsiņa” zīmi no interneta avotiem:
“Dzīvības zīme. Ļoti spēcīga aizsardzības zīme. Tika vilkta gan šūpuļos, gan uz sliekšņiem, gan citur. Eksperimentāli noteikts, ka šī zīme spēj neitralizēt arī kādu daļu no kaitīgā starojuma struktūras. Šī zīme dod arī spēku vārgajiem, dziedē slimības un stiprina savienības.”

TALISMANS – RŪSIŅŠ

Rūsiņš – spēks, gudrība, veselība un veiksme. Talismans, kas atklāj un simbolizē FS LEEVON svarīgākās vērtības. Katra bērna cītīgs darbs un individuālā izaugsme, treniņu procesā gudri pielietojot un iesaistot elementus no vairākiem sporta veidiem, kā arī veselīga un draudzīga vide bērna kā fiziskai, tā arī garīgai attīstībai.