fbpx
FS LEEVON nometne Vācijā Greifswalder FC

FS LEEVON nometne Vācijā Greifswalder FC

Futbola skola LEEVON pirmo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē no 20.08.2017. līdz 25.08.2017. centīgākajiem audzēkņiem piedāvāja iespēju doties pieredzes braucienā uz nometni Vācijā, Greifsvaldē. Kopā ar treneri Māri uz nometni Vācijā devās seši audzēkņi, kuri piecu dienu garumā, pa diviem treniņiem dienā, slīpēja savu individuālo meistarību Greifsvaldes kluba speciālistu uzraudzībā.

FS LEEVON audzēknis Rafaels Lūsis: “Man patika treniņi, jo tie bija savādāki kā Latvijā. Patika treniņi, kurus vadīja treneri svešvalodā. Sākumā bija grūtāk, bet ātri sapratu ko viņi saka un vēlas, lai es darītu. Brīdī, kad sapratu ko treneri no manis grib ieraudzīt, iejutos ātri. Treniņos iemācījos labāk žonglēt, jo vāciešu mācītais veids atšķiras no tā, kādā mācāmies Latvijā. Nometnes beigās bija patīkami saņemt atzinību kā talantīgākajam spēlētājam, bet tas vēl neko negarantē, jāturpina darboties ar dubultu atdevi treniņos, lai vēlāk kļūtu par profesionāli.”

Treneris Māris Landmanis: “Lielu paldies vēlos teikt Latvijas futbola izlases spēlētājam Gintam Freimanim, kurš radīja mums iespēju doties šādā braucienā. Vēl paldies vēlētos teikt mūsu atbalstītājiem un bērnu vecākiem, kas finansiāli sniedza atbalstu un radīja apstākļus, lai centīgākie audzēkņi varētu doties šādā pieredzes braucienā un trenēties sev neierastos apstākļos, svešā vidē. Šis brauciens mums kalpoja kā labs atskaites punkts, lai redzētu, uz ko uzsvars tiek likts futbola lielvalstī Vācijā, kur katrs klubs strādā pēc federācijas vienojošās sistēmas, lai sagatavotu spēlētājus profesionālajam līmenim. Dažas lietas parādīja citā gaismā, bet citās apstiprināja jau mūsu uzsākto apmācības veidu. Šis brauciens kalpoja kā neatsverama pieredze jaunajiem censoņiem, kur no pirmās minūtes nācās trenēties vidē, kurā tu nevienu nepazīsti, nerunā tajā valodā. Patīkami, ka vācu speciālisti novērtēja mūsu spēlētāju spējas, deva rekomendācijas, kā arī izteica vēlmi nākamvasar atbraukt ciemos pie mums uz Latviju.”

Kopā ar audzēkņiem uz Vāciju devās arī Daniela mamma Ieva: “Tas, ko redzēju Vācijā, ļoti pamainīja manu skatījumu gan uz bērnu futbolu, gan uz futbolu kā profesionālu sportaveidu kopumā. Galvenā un svarīgākā atziņa – lai bērns veiksmīgi kļūtu par tiešām labu un profesionālu sportistu, ir jāapbruņojas ar milzu pacietību un nevajag neko sasteigt. Pie mums nereti novēroju ļoti pārspīlētu tieksmi skriet pēc rezultāta, kas veicina neveselīgu bērna emocionālo un arī fizisko attīstību.

Vācijā bērni ar lielu uzcītību pilda dotos vingrinājumus, pēcāk ar patiesu prieku un entuziasmu spēlē futbolu, kas viņiem padodas pavisam labi un bez treneru palīdzības. Vispirms tiek apgūta pareiza un precīza tehnika un tikai vēlāk futbols kā tāds. Bērni ir atraisīti, netiecas pēc konkrēta rezultāta, bet var redzēt, ka izbauda to, ko viņi dara. Ļoti patika godīgas spēles pieeja, kur visi bērni ir ļoti pieklājīgi, pēc katra mazākā negadījuma pieiet klāt un atvainojas, paslavē viens otru pie veiksmīgajiem momentiem vai uzmundrina, ja kaut kas nav izdevies. Latvijā parasti mazie spēlētāji cenšas viens otru komandēt un pie katras kļūdas nosodīt neveiksminieku. Un, diemžēl, tāpat mēdz rīkoties arī liela daļa treneru un, kas vēl skumjāk – vecāki.

Vēl pēc šī brauciena sāku apzināties to, kādas ir izaugsmes iespējas manam bērnam kā futbolistam. Saprotams, ka Latvijā nav tik daudz profesionālo komandu, kur spēlēt, savukārt ārzemēs ir dikti daudz iespēju. Un arī tas man ļauj vairāk koncentrēt uzmanību uz mana bērna vispusīgu attīstību un uz labām sekmēm skolā.

Galvenais secinājums – mums vecākiem noteikti vajag izglītoties pašiem un paplašināt savu redzesloku, lai spētu pēc iespējas pareizāk palīdzēt virzīties uz priekšu savām atvasēm.”

Pieminēšanas vērts, ka kluba pieaugušās komandas galvenais treneris ir pasaules slavenā futbolista Toni Kroosa (Madrides Real un Vācijas izlases pussargs) tētis un akadēmijas galvenais treneris ir viņa brālis. Šādu cilvēku padomi vienmēr ir noderīgi, lai arī kādreiz mēs Latvijā varētu izaudzināt tāda līmeņa zvaigznes!

Šādu pieredzes braucienu plānojam veikt arī turpmāk, kad katru vasaru kluba cītīgākajiem audzēkņiem piedāvāsim šo unikālo iespēju, apmeklēt futbola nometnes ārzemēs.

FS LEEVON nometne Vācijā Greifswalder FC

Pirmais rīts nometnē, pēc vienojošo kreklu un ūdens pudeļu saņemšanas.
Bildē no kreisās: 1. – rindā Daniels, Adrians, Felikss, 2. -rindā – Emīls, treneris Māris, Rafaels, Aleksis

FS LEEVON nometne Vācijā Greifswalder FC

Katras dienas beigās atpūtāmies no treniņiem, devāmies pastaigā pa pilsētu, svinējām Adriana dzimšanas dienu, kā arī devāmies veldzēties uz vietējo akvaparku.

Bildē no kreisās: Daniels, Emīls, Rafaels, Felikss, Adrians, Aleksis.

FS LEEVON nometne Vācijā Greifswalder FC

Bildē no kreisās. 1. rindā- Adrians, Daniels, Felikss, 2. rindā- treneris Māris, Emīls, Aleksis, Rafaels.

Nometnes noslēgumā notika dalībnieku apbalvošana, kur pie diplomiem tika visi nometnes dalībnieki, bet atsevišķi izcelti tika pāris jaunie futbolisti katrā vecuma grupā. No mūsu kolektīva uzslavas saņēma Rafaels- kā talantīgākais nometnes dalībnieks, Felikss- kā neatlaidīgākais nometnes dalībnieks, Emīls- kā tehniskākais nometnes dalībnieks un Aleksis – kā komandas spēlētājs.

FS LEEVON nometne Vācijā Greifswalder FC

FS LEEVON nometne Vācijā Greifswalder FC

FS LEEVON nometne Vācijā Greifswalder FC

FS LEEVON nometne Vācijā Greifswalder FC

FS LEEVON nometne Vācijā Greifswalder FC

Iesaki arī citiem!