fbpx
Kā labāk sagatavoties pirmajai futbola nodarbībai

Šoreiz mūsu blogā “LEEVON runā” izskatīsim visbiežāk uzdotos jautājumus, kurus uzdod bērnu vecāki pirms pirmās nodarbības:  Kas mums jādara un ko mums vajag ņemt līdzi?

 

APRUNĀJIETIES AR BĒRNU.

Sākšu ar to, ka pats svarīgākais vecākiem pirms pirmās nodarbības ir sagatavot bērnu mentāli, aprunāties, iedrošināt, izstāstīt, kur viņš dosies, ka tur būs citi bērni,draudzīgi treneri, daudz rotaļas un jautras emocijas. Ka nodarbībā neviens neprasīs labākos “Ronaldo” trikus un nebārsies, ja bērns nav piedzimis “Messi”. Vēlos piebilst, ka pie mums, Futbola skolā LEEVON vecāki nodarbības laikā drīkst sēdēt laukuma malā un vērot treniņu no malas. No pieredzes saku, ka pašiem jaunākajiem bērniem atnākot uz pirmo nodarbību ir nelielas bailes no jaunās vides un apstākļiem. Tikai retais spēj uzreiz iekļauties kopējā treniņu grupā, citiem bērniem patīk paskatīties pirmos uzdevumus no malas, citiem nepieciešams ilgāks laiks, lai aprastu ar vidi un iesaistītos. Galvenais šajā posmā vecākam būt kā bērna balstam, izstāstīt kas viņu sagaida un, ka jebkādām bailēm nav pamata. Mazajiem katrs treniņš ir kā rotaļa, kur treneris pirms nodarbības ir sagatavojis uzdevumus ar kopēju stāstu, kur bērnam ne tikai būtu interesanti veikt fiziskas kustības, bet paralēli treniņš attīstītu bērna iztēli un radošumu.

 

KAS JĀŅEM LĪDZI?

Kā otrais jautājums vienmēr izskan, ko vajag ņemt līdzi? Lai atnāktu uz pirmo nodarbību neko nevajag sarežģīt, līdzi jāņem tāds treniņu tērps kāds ir un viss. Bumba, inventārs, tas viss ir uz vietas. Bērnam vajag tikai sportisku apģērbu, kurā būtu ērti. Futbola skola LEEVON nāk jums pretim, jo brīžiem ir grūti saprast no vienas nodarbības, vai turpināt treniņus, vai nē, tādēļ mēs Jums piedāvājam izmēģināt vienu bezmaksas nedēļu, kurā Jūs apmeklējat visas vecumam paredzētās nodarbības un tad izdariet secinājumus, vai turpināt nodarbību, vai tomēr bērnam meklēt citu alternatīvu enerģijas izlādei un personīgajai attīstībai. Vienīgā prasība būtu, līdzi uz katru nodarbību paņemt ūdeni, ko padzerties starp uzdevumiem.

 

IZVĒLĒTIES FUTBOLA APAVUS AR REZERVĪTI?

Dažiem vecākiem šķiet, ja reiz ejam uz futbolu, tad uzreiz pirms pirmās nodarbības bērnam vajag iegādāties pilnu futbola ekipējumu, nopirkt futbola apavus (bučus), bet, ja pērk jaunus, tad jānopērk ar rezervīti, lai ir arī nākamajam gadam. UN ŠEIT IR LIELĀKĀ KĻŪDA, ko nekad un nekur nevajag darīt! Bērnam attīstoties pats svarīgākais ir, lai apavi būtu tieši piemēroti viņa pēdas izmēram, mīksti, “lai der kā uzlieti”, jo bērns agrīnā vecumā mācās pareizi iet, skriet, bet ja apavi būs kaut vai par izmēru par lielu, tas rada apstākļus, kad bērns sāk likt nepareizu soli, iemācās nepareizi skriet, iet, šī, itkā sākotnēji tik nenozīmīgā lieta, kad apavi nedaudz par lielu, var atstāt sekas uz ķermeni, kas atsauksies vēlākajā dzīvē.

 

Vecāki, novēlu Jums pacietību un degsmi bērnos ieguldīt pašu labāko, jo pirmie gadi ir tie svarīgākie, kas veido mazo cilvēciņu turpmākajai dzīvei. Ir un būs grūti veltīt visu nepieciešamo laiku bērna attīstībai, bet vienmēr der atcerēties, ka bērns ir mūsu nākotne!

Ar cieņu,
treneris Māris.
FS LEEVON «Iedvesmot ikvienu sevi pilnveidot!»

Iesaki arī citiem!