fbpx
Pārejas posms no rotaļām uz futbola apmācību

Šajā rakstā jums pastāstīšu par to cik svarīga ir pāreja no rotaļām uz kārtīgu futbola treniņu procesu, kur tiek likti pamati futbolistam.

Kad spēlētājs dodas uz savu pirmo treniņu, kur tas vairs nav ar tēmu vai ar kādu stāstu, trenerim ir jāpaskaidro, kāpēc tā notiek, cik svarīgi ir pildīt visus uzdevumus ar prieku un lielu centību. Protams, arī vecākiem ir ļoti liela loma šajā pārejas posmā, jo tieši vecāki ir tie kuriem bērns jautās, kāpēc vairs nav tā kā bija iepriekš. Un šeit trenerim un vecākiem ir jāsadarbojas un bērnam jāpaskaidro, ka viņš jau ir liels un treniņš, kur visu laiku ir dažādākas spēles un rotaļas, vairs nav nepieciešamas un viņš ir gatavs sākt pilnvērtīgu futbola apmācību, kur tiks likti pamati bērna individuālajā meistarībā.

Protams, sākot futbola treniņus vēl kādu laiciņu, kā vienu no iesildīšanās veidiem, es, kā treneris bērniem, iedošu kādu spēli, kas ir dinamiska, kur daudz jākustās un bērnos rada pozitīvas emocijas, kas man palīdzēs vieglāk ar viņiem strādāt turpmāko treniņu procesu.

Bērni atnākot uz treniņiem pirmās reizes, nāk pie manis un prasa: “Trener, kāda mums šodien ir tēma?” un man vienmēr ir jāspēj izskaidrot, ka tagad treniņos vairs nebūs tēmas, bet būs daudz dažādāki interesanti uzdevumi un vingrinājumi, kur būs nepieciešamas gan bumbas, gan inventārs, kas liek bērniem veikt dažādākas interesantas kustības. Veicot šos uzdevumus, mans uzdevums ir radīt bērnos interesi un prieku, lai šīs emocijas saglabātos līdz nākamajam treniņam.

Vienmēr treniņa beigās spēlētājus sadalu vairākās komandās un iedodu viņiem spēli, kas saistīta ar mērķa sasniegšanu, kā piemēram bumbas izsišana cauri vārtiņiem, konusa nogāšana vai kas līdzīgs, kas saistīts ar futbola spēli un kas ir pats svarīgākais bērniem vienmēr saku, ka pats svarīgākais nav punktu skaitīšana, bet process un prieks, ko dod spēle.

Ar cieņu,
Jānis Apsītis
FS LEEVON treneris

Iesaki arī citiem!