fbpx
Peldēšanas nozīme vispārējai fiziskajai attīstībai

Peldēšana un kustības ūdenī ir lielisks veids, kā likt ķermenim pamosties un to pietiekami efektīvi nodarbinātu jebkurā vecumā. Peldot, tiek iesaistīta ne tikai virspusējā, bet arī dziļā muskulatūra, kura stabilizē ķermeni dažādās pozās un ir nepieciešama stājai un līdzsvaram. Tādēļ tas ir labs ieguldījums ne tikai treniņu procesam, bet arī ikdienas aktivitātēm un traumu profilaksei.
Ūdens cēlējspēks palīdz un atvieglo kustības ūdenī, tādējādi mazinot slodzi uz locītavām. Vienlaikus tiek aktivizēta sirds un asinsvadu sistēmas darbība un vielmaiņa, kasveicina atjaunošanos starp sauszemes treniņiem.

Katram bērnam ir svarīgi iemācīties peldēt, jo tā ir prasme, kas nepieciešama visu mūžu. Katrs cilvēks ir individuāls – tas ir jāņem vērā pamatā jebkam, ko mācāmies. Ūdens ir savādāka vide, pie tās ir jāpierod un ir normāli, ja bērnam ir bailes. Tās ir jāpārvar un šeit sākas individuālitāte – citiem tas izdodas jau pirmajā nodarbībā, citam vēlāk. Nodarbību mērķis noteikti nav gatavot nākamos peldētājus, tādēļ sākumā galvenais ir iemācīties adaptēties jaunā vidē, saprast tās noteikumus un labi pavadīt laiku, raisot pozitīvas emocijas.Un nekas nenotiek bez neveiksmēm – tās ir jāpieņem, jāpārvar un jāvirzās uz priekšu!

Peldēšanas trenere
Simona Laura Kozlovska

Iesaki arī citiem!