fbpx
VISPĀRĒJĀS FIZISKĀS SAGATAVOTĪBAS UN VIEGLATLĒTIKAS NOZĪME FUTBOLĀ

Ir grūti atrast tādu, fiziski aktīvu sporta vedu, kurā nav nepieciešama vispārēja fiziskā sagatavotība, un pavisam noteikti vēl grūtāk ir atrast tādu profesionālo augstas klases sportistu, kurš savās sportiskajās gaitās un savu personīgo mērķu sasniegšanas ceļos nav trenējis vispārējo fizisko sagatavotību jeb VFS, apmeklējot vieglatlētikas treniņus.

Nešaubīgi, arī futbolā šiem trīs burtiem- VFS ir neaizvietojama un īpaša nozīme, būtībā tas ir stabils pamats labai veselībai un lieliem sasniegumiem.

VFS ir visa veida fiziskā attīstība, kuru veiksmīgi trenē vieglatlētikā, attīstot visas sportistam tai skaitā futbolistam nepieciešamās fiziskās īpašības, visa sākums un pamats – ātrums, spēks, izturība, veiklība (koordinācija) un lokanība. Tikai pēc tam jaunais censonis (sportists) ir pilnīgi gatavs attīstīt speciālās fiziskās īpašības izvēlētajam sporta veidam. Pareizi saplānoti vieglatlētikas treniņi dod redzamus rezultātus futbolista attīstībā – skrējiens, kļūst ātrāks, palielinās spēja būt intensīvā kustībā ilgstošāk, uzlabojas prasme orientēties laukumā un strādāt, kustēties ar bumbu, kopumā jaunais sportists kļūst spēcīgāks, līdz ar to spēj vairāk izdarīt un līdzdarboties futbola treniņu un spēļu laikā.

Ļoti svarīgi šo VFS pamatu jaunajam futbolistam „ielikt” laicīgi, lai fiziskā attīstība notiktu dinamiski, līdz ar to vieglatlētika ir efektīvs veids kā šo nepieciešamo sagatavotību iegūt paralēli futbola treniņiem.

Ar cieņu,
Liene Rotberga
FS LEEVON trenere

Iesaki arī citiem!